Excursie Herenboeren aan den Drecht 24-4-2024

De weersvoorspelling was goed, maar het weer zelf dacht daar heel anders over.

We vertrokken om 9.30 uur met 17 dames op de fiets naar Leimuiden en werden onderweg getrakteerd op een ijskoude wind en hagelbuien. Na aankomst sloten 4 dames aan, die met de auto waren gekomen.  In de voormalige melkerij stonden stoelen klaar en werden we gastvrij ontvangen met een kopje thee of koffie en heerlijke zelfgebakken lekkernijen.

Herenboeren aan den Drecht is gestart in 2021 met als doel om samen duurzaam voedsel te produceren.

Het is een coöperatie met leden uit de buurt van Leimuiden/Kaag en Braassem. De grond wordt gepacht. Via inleg van alle leden is het startkapitaal bij elkaar gelegd om de Herenboerderij aan te leggen. Samen runnen zij een kleinschalig gemengd boerenbedrijf. Een boer is aangesteld voor de dagelijkse werkzaamheden op het land.

Er werd gestart met groenteteelt, maar gaandeweg zijn er ook kippen, varkens en koeien bijgekomen.

Leden en vrijwilligers helpen intensief mee om de boerderij draaiende te houden en krijgen tegen betaling elke week een tas met de lekkerste verse groenten, eieren en als je wilt ook vlees.

Na deze uitleg volgde een rondleiding over het bedrijf.

Intussen was het gelukkig droog geworden en reden we om half 1 weer terug naar Roelofarendsveen.